Nie pozwól, by to droga wybrała Ciebie.

Sam wybierz swoją drogę.


O AUTORCE

Magdalena, doktorantka nauk prawnych, studentka filozofii, która jakiś czas temu znalazła swoją pasję w podróżach, co pokrzyżowało jej życiowe plany.

Z niestwierdzonym ADHD, chronicznym poczuciem znudzenia, ciągłą potrzebą wyjeżdżania i gwałtownymi zmianami nastrojów, często przeżywa chwile grozy, zadając sobie pytanie co chce w życiu robić.

Proces szukania odpowiedzi wciąż trwa.

POCZĄTKI

Nic by się nie wydarzyło gdyby nie wyjazd na wymianę studencką Erasmus w 2013 roku. Spędzenie 6 miesięcy w Holandii, poznanie innej kultury, pierwsze krótsze i dłuższe wyjazdy na własną rękę, to wszystko sprawiło, że złapałam coś, co można śmiało nazwać „wirusem podróżniczym". Po powrocie nie wiedziałam co dalej robić w życiu, ale byłam pewna, że chcę podróżować. Więc zrobiłam wszystko co mogłam, aby stało się to realne. W wakacje 2014 odwiedziłam Rosję, Serbię, Grecję, Hiszpanię, Niemcy i Maroko, spędzając łącznie ok. 60 dni w podróży.

Po powrocie, przechodziłam coś w rodzaju depresji „popowrotowej" (takie samej, jaką ma się wracając z Erasmusa). Podróże mają tę niesamowitą cechę, że otwierają oczy, przynosząc wiele nowych doświadczeń, ale także pytań. Czasem nie jest łatwo odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która tak naprawdę jest dokładnie taka sama, ale my jesteśmy już inni.

W tym trochę smutnym momencie pomyślałam o stworzeniu bloga. To była jedyna rzecz, która wówczas sprawiała mi prawdziwą radość. Pomagał mi ułożyć sobie wszystkie sprawy, skupić się na czymś pozytywnym, motywował do tworzenia kolejnych planów podróżniczych.

Nazwa bloga ("choose your way", czyli "wybierz swoją drogę") miała i zresztą nadal ma, ogromne znaczenie. W życiu chodzi o to, by kroczyć własną, niepowtarzalną, stworzoną na naszą miarę ścieżką. Nie powielać innych, nie porównywać, nie robić nic z przymusu, czy powinności. Wciąż staram się obierać tę właściwą drogę. Wiem, że podróże są jej ogromną częścią, a to znaczy, że idę w dobrym kierunku.

BLOG

Na blogu można znaleźć opisy wyjazdów, praktyczne informacje i przemyślenia dotyczące moich wojaży. Jest taż kącik, Na starcie, czyli problemy początkujących, Korona Gór Polski, której zdobycie znajduje się na liście marzeń, Aktywacja, gdzie piszę o przeżyciach sportowo-rekreacyjnych oraz recenzje książek podróżniczych, spotkań i wiele innych.


WAŻNIEJSZE WYJAZDY:

sierpień 2013 - luty 2014 - Erasmus - Nijmegen (Holandia)

czerwiec - październik 2014 - Rosja, Serbia, Grecja, Hiszpania, Niemcy i Maroko

styczeń 2015 - Gran Canaria + Madryt

październik - listopad 2015 - USA TRIP

luty 2016 - Cypr

marzec 2016 - Malta

sierpień 2016 - Norway BikeTrip

listopad 2016 - Gruzja

luty 2017 - Polowanie na Zorzę - Norwegia

marzec 2017 - Sycylia

maj 2017 - Spain ParentsTrip (;D)

lipiec 2017 - W poszukiwaniu hygge - rowerowa podróż dookoła Danii

listopad 2017 - Izrael/Palestyna

Lista odwiedzonych miejsc


KONTAKT

e-mail : chooseyourwayblog@gmail.com
fb : www.facebook.com/chooseyourwayblog