Informacje o ciekawych miejscach i wydarzeniach w Łodzi, systematycznie uzupełniane :) #wtorkinaŁodzi

Zauważyłam bardzo małą ilość informacji o Łodzi w polskiej blogosferze, a jak już ktoś tu przyjedzie, to później dzieli się swoim wielkim zachwytem i zdziwieniem, że jednak Łódź nie jest taka straszna. Dlatego od jakiegoś czasu na fb wrzucam informacje o ciekawych miejscach i wydarzeniach w Łodzi, odznaczając je #wtorkinaŁodzi!

Pomyślałam, że warto zrobić też jeden wpis zbierający wszystkie te ciekawostki, który będę systematycznie uzupełniać.

Podróżnicze

  • Klub Podrożników Keja co wtorek organizuje spotkania podróżnicze w KEJA Pub. Gościli już bardzo fajnych ludzi, organizowali również spotkanie z Aleksandrem Dobą, o którym pisałam TU,
  • Miejsce, którego nie można ominąć odwiedzając Łódź - Podróżnicza kawiarnia Daleko Blisko jest absolutnie najlepszym miejscem na słynnym OFF Piotrkowska Center ! Oprócz kaw i koktajli z różnych części świata, bezbłędnych ciast (szpinakowy kopiec ♥), świetnego wystroju i przemiłej atmosfery, to miejsce ciekawych spotkań podróżniczych. Od autorów książek, szalonych podróżników, po niskobudżetowe wyprawy i wielkie wyczyny. Większość blogerów, których uwielbiam już tam była albo mam nadzieję zaraz będzie. No i spotkania cykliczne, takie jak cieszący się ogromną popularnością "Świat dla początkujących", prowadzony przez kolegów doktorantów, specjalizujących się w prawie międzynarodowym, "Wtorki z salsą", czy nawet warsztaty rozwojowe "Kobiety! Czas na kawę",
  • Domus Orientalis - Dom Wschodni - stowarzyszenie skupia się na Bliskim Wschodzie - konfliktach, sytuacji politycznej, a także religijnej, gdyż jego celem jest współdziałanie na rzecz jedności chrześcijan. Dom Wschodni organizuje niesamowicie ciekawe spotkania, jak chociażby dotyczące kryzysu migracyjnego.


Coś dla podniebienia

  • JagaCafe - najlepsza kawa w mieście! Jaga Cafe zaserwuje Wam moją ulubioną kawę (o ile dobrze pamiętam jest to mieszanka 13 ziaren) z własnej palarni, w bardzo dobrej cenie. Można też coś zjeść, od tostów, przez naleśniki, sałatki i wrapy. No i desery! Do tego uroczy wystrój i świetna atmosfera. Dwa lokale do wyboru.
  • Manekin to sieć naleśnikarni, którą ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, można odwiedzić tylko w 7 miastach w Polsce, a jest totalnie obłędna i do tego tania, osobiście jestem stałym bywalcem :) Idealne miejsce na zjedzenie obiadu po spacerze trasą murali czy Piotrkowską

Wydarzenia


Miejsca

  • Pasaż Róży w Łodzi to podwórko przy ul. Piotrkowskiej 3, gdzie wszystkie ściany budynków pokryte są rożnej wielkości kawałkami lustra. Przepięknie! (zdjęcie na górze)


Murale

  • Widziałam je w Madrycie, na Cyprze, w San Francisco były niezłe, ale nic nie przebije Łódzkich Murali ! Nie raz będę Wam jeszcze pokazywać swoje ulubione, ale dziś zapraszam do Fundacja Urban Forms. Na ich stronie można zobaczyć galerię, mapkę, a także dowiedzieć się jak zorganizować wycieczkę śladami Łódzkich Murali :)
  • Eduardo Kobra | tribute to Arthur Rubinstein